NAJWIĘKSZY PRODUCENT
OKIEN I DRZWI PCV W EUROPIE

Ciepły montaż

Kupujesz okna lub drzwi?

Koniecznie zapytaj o ciepły montaż!

Iglo-HS

Drzwi IGLO-HS to nowoczesna konstrukcja podnoszono-przesuwna zapewniająca komfortowe użytkowanie i elegancki design.  System wykonany jest w oparciu o własną technologię profili podnoszono-przesuwnych firmy DRUTEX i stanowi idealne rozwiązanie do wykonywania modnych przeszkleń tarasowych i balkonowych o dużych gabarytach.
System umożliwia konstrukcję przeszkleń o maksymalnej powierzchni aż do 6500x2600 mm, co zapewnia doskonałe doświetlenie wnętrz oraz ułatwia ich aranżację, zachowując jednocześnie stabilność, funkcjonalność i lekkość konstrukcji.
Specjalnie dostosowane okucia i dwie niezależne od siebie prowadnice sprawiają, że przesuwanie ogromnych skrzydeł nie wymaga użycia wielkiej siły. Dodatkowo system wyposażony jest w ramie i skrzydle w niespotykane u innych producentów stolarki specjalne uszczelki welurowe, które popularne są wśród światowych koncernów samochodowych i które wpływają na poprawę parametrów systemu w zakresie energooszczędności czy dźwiękoszczelności.
Drzwi posiadają niski próg aluminiowy, który zapobiega uskokom na styku drzwi- podłoga i umożliwia licowanie progu z podłogą. Specjalna konstrukcja oddzielonego termicznie progu i profili wzmacniających poprawia jednocześnie izolacją termiczną i stanowi barierę przed powstawaniem mostków termicznych.
Drzwi w systemie podnoszono-przesuwnym HS wyróżniają się niepowtarzalnym designem i elegancją, dzięki wysokiej jakości profilom, bogatej kolorystyce oraz eleganckim dodatkom. Wyjątkowy styl systemu podkreślają aluminiowe klamki czy klamko-uchwyty. Kombinacja różnych modeli i zróżnicowanej kolorystyki pozwala na stworzenie indywidualnej stylistyki.


Przekroj Iglo-HS

1 Wzmocnienie stalowe w listwach uszczelniających
2 Nowoczesne uszczelnienie welurowe zapewniające lepszą szczelność
3 Listwa uszczelniająca z dodatkowymi uszczelkami
4 Rama wykonana z wysokiej jakości profili wyłącznie z materiału pierwotnego o głębokości 194mm
5 Uszczelnienie z EPDM
6 Górna szyna zapobiegająca możliwości podważania skrzydła
7 Specjalny profil stabilizujący, tzw. wózki
8 Próg PVC ze wzmocnieniem aluminiowym o wysokości 60mm (tzw. próg termiczny)
9 Maksymalne szklenie w pakiecie do 48mm
10 Skrzydło wykonane z wysokiej jakości 7-komorowych profili wyłącznie z materiału pierwotnego o głębokości 82 mm
11 Duże wzmocnienie aluminiowe z podwójną przekładką termiczną, wpływającą na jego trwałość i stabilność oraz zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła

Zalety profilu

 • Nowoczesny design związany z możliwością wykonywania dużych przeszkleń, gwarantujących maksymalny dopływ światła
 • Świetna funkcjonalność i komfortowe użytkowanie, dzięki zaawansowanemu technologicznie profilowi i systemowi okuć
 • Lekkość i szczelność konstrukcji, dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi prowadnic i welurowemu uszczelnieniu EPDM zapewniającemu świetne parametry termiczne i nieprzywieranie uszczelek w niskich temperaturach. Uszczelki tego typu są stosowane na szeroką skalę wśród największych koncernów samochodowych świata!
 • Bezpieczeństwo gwarantowane, dzięki stabilnej konstrukcji, nawet przy wadze skrzydła do 400 kg
 • Elegancki i nowoczesny design, dzięki bogatej gamie kolorystycznej oraz dodatkom, m.in. w postaci niskiego progu oraz pochwytów czy klamek dwustronnych
 • Idealne rozwiązanie do domów energooszczędnych oraz pasywnych ze względu na dużą powierzchnię szklenia, która wpuszcza do wnętrza dużą ilość światła dziennego oraz poprawia właściwości termiczne pomieszczenia.

Specyfikacja techniczna

 • 7-komorowy profil  klasy A wykonany wyłącznie z materiału pierwotnego o szerokości skrzydła 82mm gwarantuje stabilność i trwałość okien, a także zwiększoną ochronę przed hałasem i zmianami temperatur
 • Wzmocnienie profili wykonane z wysokiej jakości kształtowników aluminiowych i stalowych
 • Welurowe uszczelnienie wewnętrzne i zewnętrzne z EPDM gwarantujące szczelność i odporność na warunki atmosferyczne dostępne w różnych kolorach
 • W standardzie pakiet szybowy 4/18/4/18/4 o współczynniku przenikania ciepła U=0,5 (W/m²K). Możliwość zastosowania pakietu trójszybowego o U=0,3(W/m2K)
 • Okucia podnoszono – przesuwne wpływające na bezpieczeństwo i komfortowe użytkowanie
 • Aluminiowe klamki i klamko-uchwyty dostępne w kolorach: białym, brązowym, srebrnym i jasno-brązowym 
 • Możliwość zastosowania ciepłej ramki Swisspacer Ultimate
 • Możliwość zamontowania elementów antywyważeniowych klasy WK2 zapewniających wyższy poziom bezpieczeństwa

Okucia

System IGLO-HS wyposażony jest w okucia podnoszono – przesuwne z niskim progiem aluminiowym.  W ofercie dostępne są również okucia podnoszono – przesuwne z niskim ciepłym progiem, wyposażone ew. w aluminiową nakładkę.

Wyjątkowy styl systemu podkreślają aluminiowe klamki, pochwyty lub gałko-klamki. Kombinacja różnych modeli i zróżnicowanej kolorystyce pozwala na stworzenie indywidualnej stylistyki.


Kolorystyka

Kolorystyka PCV


Iglo

Iglo

Iglo

Iglo

Iglo

Iglo

Iglo

Iglo

Iglo

Iglo

Iglo